GÖZDEM İLKAY PİYANO RESİTALİ

Gözdem İLKAY, 1987 yılında Yeşilyurt, Kuzey Kıbrıs'ta doğdu. İlk müzik eğitimine yedi yaşında Yılmaz TANER'le başladı. 1998–1999 öğretim yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarına kabul edilerek Prof. Güherdal ÇAKIRSOY' un öğrencisi oldu. 2003 yılında “3. Geleneksel Antalya Piyano Günleri”ne katıldı. 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin düzenlediği “2004 Uluslararası Beşparmak Piyano Yarışması”nda  (Kategori B) birincilik ödülü kazandı. Aktif olarak katıldığı master classlar; Muhittin DÜRRÜOĞLU, Mehmet OKONŞAR, Gülsin ONAY, Oxana YABLONSKAYA, İdil BİRET, Özgür AYDIN, Emre ELİVAR, Hacıbaba ADİLOĞLU ve Edith FISCHER. 2008 Nisan ayında Türkiye’de düzenlenen “11. Uluslararası Genç Müzisyenler Klasik Müzik Yarışması”nda 18–22 yaş grubunda ikincilik ödülü kazandı. 2008 Haziran ayında konservatuvardan Pek İyi derece ile mezun oldu. Resital verdiği festivaller; “3.Kuzey Kıbrıs Uluslararası Müzik Festivali”, “3.Kuzey Kıbrıs Lefke Uluslararası Sanat Festivali”, “Bellapais İlkbahar ve Müzik Festivali”, “18.Kuzey Kıbrıs Uluslararası Bellapais Müzik Festivali” ve “Lefkoşa Piyano Festivali”.  2012–2013 öğretim yılından itibaren Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde müziksel işitme okuma yazma ve piyano dersleri, 2016-2017 öğretim yılından itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’nda piyano dersleri vermektedir. 2016 Aralık ayında Güney Kıbrıs’ta iki toplumlu etkinlik “Cyprus Chamber Orchestra”da konser vermiş ve halen bu kuruluşun orkestra elemanıdır. Halen piyano çalışmalarına bireysel olarak devam etmekte ve konserler vermektedir.

 ÖNEMLİ TARİHLER
Bildiri Gönderimi Başlangıç
1 Aralık 2016
Bildiri Gönderimi Son Tarih
1 Haziran 2017
Erken Kayıt
27 Mayıs 2017
 • 00

  GÜN

 • 00

  SAAT

 • 00

  DAKİKA

 • 00

  SANİYE

DUYURU

MÜZED Uluslararası 2. İpek Yolu Müzik Konferansına katılan ve AİBÜ Eğitim Fakültesi Dergisi'nde yayımlanmak üzere gönderilen makalelerden, hakemlik süreci tamamlanmış olan makaleler "2016 İpek Yolu Özel Sayısı"nda yayımlanmıştır. Hakem süreci devam eden az sayıda makale ise 2017 yılı içerisinde, aynı derginin rutin sayılarında değerlendirilerek yayımlanacaktır.

Makale gönderen değerli akademisyenlere teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar ve verimli bir yıl dileriz.

Prof. Dr. Uğur Alpagut

Konferans Başkanı

Dergi linki: http://efdergi.ibu.edu.tr/index.php/efdergi

Not: Dergi detaylarına ilişkin  bilgilere erişim için 2016  İpek Yolu Özel Sayı "İçindekiler" bahsinde görülen "Tam Metin" seçeneğine tıklayınız.
Flag Counter